Poprzednie mioty

Z kotami brytyjskimi pracujemy od 2003 roku. Pierwsze dwa lata poświęciliśmy na intensywną naukę, jeżdżenie na wystawy, a także poszukiwania typu kotów, który się nam najbardziej podoba.

Pierwszy miot z naszym przydomkiem przyszedł na świat w roku 2005, później hodowla się rozrosła i mieliśmy już więcej niż jeden miot rocznie. Generalnie staramy się, aby nasze kotki rodziły rzadko, jednak nie zawsze się to udaje – nasze koty nie mieszkają w klatkach i czasami kocur szybciej od nas wie, że minęła blokada hormonalna.

Wszystkie kocięta wychowywane są w kręgu rodziny, wśród ludzi i od maleńkości przyzwyczajane do ludzkiego głosu, dotyku i odgłosów normalnego życia. Każde kocię jest dla nas wielkim skarbem, staramy się jak najlepiej poznać ich charaktery i dostosować nasze wychowanie do potrzeb każdej z tych małych, rozwijających się kocich osobowości.

Z wszystkimi opiekunami naszych kociąt staramy się utrzymywać kontakt, służymy również radą (a w miarę możliwości i pomocą) niezależnie od tego, jak dawno kot opuścił naszą hodowlę.