O hodowli

Hodowla Underleyhall*PL w zasadzie powstała w roku 2003 wraz z pojawieniem się w naszym domu pierwszej kotki hodowlanej,
a 18.02.2005 otrzymaliśmy przydomek zarejestrowany w Feline Federation Europe (FFE) za pośrednictwem Międzynarodowego Towarzystwa Miłośników Kotów MTMK-ICF.

02.04.2006 nasz przydomek został zarejestrowany w World Cat Federation (WCF) poprzez klub, do którego należymy, czyli Międzynarodowy Klub Miłośników Kotów Brytyjskich Krótkowłosych – IBSCC.

02.12.2008 zarejestrowaliśmy przydomek również i w Federation Internationale Feline (FIFe).

Od stycznia 2010 roku, mimo posiadania przydomka w trzech federacjach felinologicznych, wszystkie nasze kocięta otrzymująe rodowody WCF,
wydane przez IBSCC.

Staramy się specjalizować w hodowaniu zdrowych, jak najlepszych w typie i kolorze kotów brytyjskich o umaszczeniu z białym (głównie bikolory).

Nie wszystkie nasze koty hodowlane mieszkają z nami. Część od wczesnej młodości mieszka w nowych domach i tylko uczestniczy w naszym planie hodowlanym. Czasem zdarza nam się podejmować ciężką i bolesną decyzję o oddaniu do nowego domu któregoś z dorosłych kotów. Najczęściej jest to podyktowane zmianami w hierarchii stada po wykastrowaniu/wysterylizowaniu któregoś z “rządzących” kotów.

Wszystkie nasze koty są zdrowe, szczepione i otoczone stałą opieką weterynaryjną, którą roztaczają nad nimi lekarze z lecznicy Bokserska w Warszawie.
Kocięta, urodzone u nas, są zaczipowane i zarejestrowane w dwóch bazach – Safe Animal i Centralna Baza Zwierząt Oznakowanych Elektronicznie.

W 2012 roku rozpoczęliśmy współpracę z Animal DNA Laboratory w Australii, a także bierzemy udział w akcji, organizowanej przez Polski Związek Felinologiczny – „Hodowla z Sercem”. Pod koniec roku 2015 wzięliśmy udział w organizowanym po raz pierwszy w języku polskim kursie Pawpeds G-1.