Kocury

Kocury

Aktualnie mieszkają z nami cztery kocury (dwa w naszym domu, dwa u przyjaciół), wszystkie urodziły się w naszej hodowli i są (lub będą w najbliższym czasie) starannie przebadane w kierunki HCM i PKD.
Czasami, w drodze wyjątku, udostępniamy nasze kocury do krycia obcych kotek.
Od potencjalnych kandydatek wymagamy rejestracji w którymś z legalnych klubów felinologicznych, działającym pod patronatem międzynarodowej federacji (w Polsce najczęściej – PZF, IBSCC, któryś z klubów FPL, ewentualnie indywidualna rejestracja w TICA lub CFA) minimum tytułu Championa, gentestu w kierunku PKD i badania echokardiograficznego.
Najstarszy z kocurów, czarno-biały IC Elvis Bastet-a-tet, przyjechał do nas ze świetnej moskiewskiej hodowli bazującej na angielskich liniach i był doskonałym partnerem dla córek Lonetreka. Elvis skończył już karierę hodowlaną i znalazł najlepszy dom na świecie..
Kolejny, WCH Ignebaener Underleyhall*PL urodził się w naszej hodowli, jest wnukiem Lonetreka i powoli kończy karierę wystawową.
We wrześniu 2013 roku dołączył do naszego stadka jeszcze jeden kocurek – rewelacyjny rudo-biały WCH, TGC Ferrari EdelWeiss. Jego pojawienie się u nas jest owocem współpracy z ukraińską hodowlą EdelWeiss. Aktualnie Ferrari przeszedł na hodowlaną emeryturę.
Ponieważ natura nie lubi próżni, na miejsce Lonetreka zostawiliśmy kolejnego czekoladowo-białego kocura, tym razem arlekina – WCH Reset Underleyhall*PL. Reset jest synem Elvisa i Josameto.
W listopadzie 2016 roku Reset skończył swą krótką karierę hodowlaną i udał się na zasłużoną emeryturę. Za niego został młody, bardzo obiecujący kremowy bikolor z grupą krwi B – WCH Ikuchi UnderleyHall*PL. Ikuchi jest wnukiem Ferrariego i prawnukiem Lonetreka – łączy w sobie wszystko co najlepsze z tych dwóch kocurów.
Oprócz Ignebaenera i Ikuchiego w naszym planie hodowlanym będą brały udział dwa młode kocury mieszkające u przyjaciół – rudy solid IC Wiskeber UnderleyHall*PL i rudy arlekin GIC Yadi UnderleyHall*PL.